דרכים למנוע אסונות באתרי בנייה

construction-sites

לדאבוננו, בשנים האחרונות אנחנו עדים לתופעה מאוד מדאיגה. אותה תופעה של פציעות באתרי בנייה, נפילות מפיגומים ולפעמים, אפילו מקרי מוות של פועלים ואנשי מקצוע, לא עלינו. בואו נדבר על זה ונבין יותר לעומק, מה ניתן לעשות בכדי למנוע אסונות באתרי בנייה?

כל קבלן יודע – על איכות אנשי המקצוע אסור להתפשר. בחיים כמו בחיים, ישנם אנשי מקצוע מומחים בכל מיני תחומים, בעוד שמהצד השני של המתרס תמיד יהיו גם אנשי מקצוע חובבים.

במקרים מסוימים, אנשי מקצוע גם יציגו מוניטין מפוקפק לחלוטין. התפקיד שלכם? לא להתפשר ולא לקבל כל בעל מקצוע לפרויקט הבנייה. אם בטווח הקצר תחסכו בכסף, הרי שבטווח הארוך התמונה לפעמים תהיה שונה. בואו נבין מדוע חשוב לבדוק את הסמכות של כל איש מקצוע.

מספד דברים שחשוב לדעת לגבי אתרי בנייה, הסמכות ומה שבין לבין

הקבלן רצה לחסוך בכסף, שכר איש מקצוע עם הסמכה שאינה בתוקף, נקלע לתרחיש אימים, וכעת, מה עושים? אין ספק, הסמכות תמיד חובה לוודא ולבדוק לפני שכירת שירותיו של כל איש מקצוע כזה או אחר. אם שכרתם איש מקצוע שאמור להיות בעל הסמכה של קורס עבודה בגובה וסנפלינג, אכן חשוב לוודא את הסמכתו.

אנחנו חייבים להדגיש את הפרט הבא, בכדי שאף אחד לא יוכל להגיד שזה התמסמס ממנו – אתם חתומים על חוזה עבודה. האם אתם מבינים את המשמעות שבדבר? אנחנו מאוד מקווים שכן, כי המשמעות היא נרחבת ביותר. והנה ההסבר במילים מאוד פשוטות – כשאתם חתמים על חוזה עבודה אל מול בעל מקצוע, אתם נושאים באחריות.

האחריות שאתם נושאים בה כשאתם חתומים על חזה עבודה

בכל מקרה שבו חלילה מתרחש אסון, הנושאים באחריות הם מי שחתומים על חוזה העבודה. המדינה ומערכת החוק מפצירות בכם לוודא את כל מה שאתם צריכים לוודא לפני חתימה על חוזה עבודה, שכן זה מה שעשוי למנוע אסונות ואובדן של חיי אדם, או פציעות.

בין אם יש צורך לוודא כי הפועל עבר הסמכה לעבוד בגובה, או שמא יש צורך לוודא פרט אחר, עליכם לעשות זאת לפני החתימה על חוזה העבודה. אם מסיבה כזו או אחרת יתברר לבסוף שחתמתם על חוזה עבודה מבלי לוודא הסמכות רלוונטיות ונדרשות, אתם צפויים לעונשים וקנסות הקבועים בחוק.

הפעלת הביטוח בכל מקרה שלא יבוא – אתם צריכים לדעת שאתם מבוטחים

ומעבר לכל מה שציינו עד כה, גם חשוב כמובן לזכור את נושא הביטוח. אם חלילה מתרחש אסון ואיש המקצוע לא היה מוסמך לעבוד בעבודה שהוא ביצע בעת האסון, כנראה שגם לא תוכלו להפעיל את הביטוח. התוצאה? נכון, קריסה כלכלית פוטנציאלית.
הישמרו, שמרו על הסובבים אתכם ותפעלו אך ורק בהתאם לתקני הבטיחות הנדרשים בכל תהליך בנייה ושיפוץ. בהצלחה!