קורס רכיבה טיפולית – מה לומדים ולמי הוא מתאים?

קורס רכיבה טיפולית

במהלך השנים, נעשו ניסיונות שונים כיצד לטפל באנשים עם בעיות מגוונות, שלא בדרך טבעית, קונבנציונאלית. הניסיונות נועדו למצוא דרכים הרבה יותר ספציפיות ואיכותיות מחד, ומאידך למנוע מצב בו הטיפול מתבסס אך ורק על טיפול באמצעות כדורים או דברים אחרים, שיש להם השפעות שונות על הגוף והנפש.

בין היתר, נמצאו דרכים שונות כיצד לטפל באנשים, גברים ונשים, ילדים ומבוגרים, דרך חיות מחמד שונות. הרעיון הוא שדרך הטיפול והעבודה עם החיה, אפשר להגיע אל תוצאות איכותיות, מבלי שיש צורך להיעזר בחומרים כימיים או חומרים אחרים, אשר ההשפעה שלהם היא לא תמיד חיובית והיא יכולה להיות בלתי הפיכה.

כיצד טיפול בעזרת חיות יכול לעזור למטופלים?

ראשית, לחיות רבות, למשל סוסים, יש יכולת ייחודית להגיע אל בני אדם, לספק עבורם מקום לנחמה ומרגוע. דרך התקשורת איתם, אפילו שהיא איננה מבוססת על מילים, יכול המטופל לחוש דברים שונים, ייחודים, אשר אנחנו לא נמצא בשום מקום אחר.

שנית, הטיפול בחיה, העבודה איתה, מלמדים את המטופלים כיצד להתנהל, מספקים להם מקום בו הם צריכים להיות אחראים, ובמובנים רבים יוצרים אצלם תחושת רלוונטיות. מעבר לכך, הרבה פעמים העבודה מול החיה, משמשת להם יעד וחיוניות, שהם לא יכולים למצוא במקום אחר.

שלישית, טיפול בעזרת חיות, יכול לעזור להם להירגע, להרגיש שלווים יותר, לייצר אצלם סדר ומשמעת. דברים שבאופן רגיל מאוד קשה להם לייצר מחד, ומאידך מאוד קשה לקבל ממקורות שונים, בין אם זה טיפול פסיכולוגי ובין אם זה באמצעות שימוש בכדורים או תרופות שונות.

רכיבה טיפולית – איך היא יכולה לעזור?

אחת השיטות הנפוצות לטיפול באנשים עם בעיות ומחלות שונות, היא דרך רכיבה טיפולית. מדובר על שיטת טיפול ייחודית, במהלכה משתמשים ברכיבה על סוסים בשביל לטפל בבני נוער ומבוגרים המתמודדים עם בעיות נפשיות ואחרות.

הרכיבה כשלעצמה היא חלק גדול מהטיפול, אך היא לא החלק היחידי. המטופלים נדרשים גם לטפל בסוסים, ומהווים חלק בלתי נפרד מהחיים שלהם. בצורה כזו, כאמור, המטופל חש תחושת אחריות, יוצר קשר עמוק עם הסוס, ויש לו מחויבות כלפיו.

קורס רכיבה – מכשירים את המדריכים של הדור הבא

אחת השיטות הטובות לעזור למטופלים אשר נדרשים לרכיבה טיפולית, היא באמצעות קורס שמכשיר מדריכים בתחום. קורס רכיבה טיפולית מיועד בדיוק בשביל זה. זהו קורס שנועד ללמד את המדריכים, כל מה שהם צריכים לדעת בין אם זה בצד התיאורטי ובין אם זה בצד המעשי.

צריך לזכור, קורס רכיבה טיפולית מספק חומר מעשי ותיאורטי למדריכים בהיבטים שונים. בין היתר, בכל מה שקשור לעבודה מול המטופל, לומדים כיצד לעבוד איתו, כיצד להתמודד עם הרגישויות שלו, וכיצד לעזור לו לרכב על הסוס ולטפל בו בצורה מקצועית וטובה.