קורס רכיבה טיפולית – כיצד הופכים להיות מדריכים ומטפלים

קורס רכיבה טיפולית

מרבית האנשים אשר שומעים על רכיבת סוסים, חושבים על רכיבה במונחים של חוויה, תחרות ספורטיבית או צרכים מקצועיים מסוג כזה או אחר. עם השנים, התפתח תחום נוסף של רכיבה והוא מתייחס להיבטים טיפוליים.

רכיבה טיפולית הפכה זה מכבר, לאחת משיטות הטיפול הידועות והפופולאריות ביותר שיש, בין אם זה בקרב אנשים שחוו משברים נפשיים, אנשים שעוברים תהליכים נפשיים שונים שמשפיעים עליהם וכן אנשים שמתמודדים עם מוגבלויות פיזיות כאלה ואחרות. הכל כמובן בהתאם ליכולת שלהם לרכב על הסוס, בכוחות עצמם או בתמיכה ועזרה של מדריכים מקצועיים.

כיצד רכיבה טיפולית יכולה לעזור להם?

הרעיון שעומד בבסיס רכיבה טיפולית הוא, שדרך הקשר לסוס, בין אם זה קשר נפשי או אחר, המטופל מקבל תועלות שונות, אשר איננו יכול לקבל בהכרח בדרכים אחרות. למשל, דרך זה שהמטופל נקשר לסוס, מרגיש כלפיו חיבה, מטפל בו, הוא מקבל תועלות מסוימות שהוא לא יכול לקבל בהכרח מתקשורת רגילה עם בני אדם.

כמו כן, הטיפול בסוס, הזמן שהוא משקיע, המטרות המוצבות בפניו, עוזרות לו להתפתח, עוזרות לו להתמודד עם מצבים שונים בחיים האישיים, וכך הוא יכול לדעת כיצד להתמודד איתם. במובנים מסוימים, העבודה עם הסוס והטיפול בו, יכולים להוות תחליף לטיפול פסיכולוגי.

איך קורס רכיבה טיפולית יכול לעזור?

אותם מטופלים אשר נעזרים ברכיבה טיפולית לצרכים נפשיים וצרכים אחרים, אינם יכולים לעשות זאת בכוחות עצמם. הם צריכים להיעזר במדריכים ואנשי מקצוע שילוו אותם לאורך כל התהליך. ישנם אנשי מקצוע שעוזרים להם בצד הנפשי או הפיזיולוגי, אך ישנם גם אנשי מקצוע שעוזרים בצד של העבודה עם הסוסים, בין אם זה בהקשר של רכיבה או בהקשרים אחרים.

במסגרת קורס רכיבה טיפולית לומדים כיצד לעבוד גם עם המטופלים וגם עם הסוסים. כיצד מקשרים ביניהם ומאפשרים להם לעבוד ביחד בשיתוף פעולה. זהו תהליך מאוד רגיש, שדורש הרבה מאוד זמן וסבלנות. שכן המטופלים לא מגיעים מהתחום ולכן צריך לדעת כיצד לעבוד איתם.

מה אפשר לעשות עם התעודה?

בסיום קורס רכיבה טיפולית, ניתן להשתלב באחת החוות אשר עוסקות בתחום זה, כלומר מציעות שירותי רכיבה עבור מטופלים מסוגים שונים. מדובר על חוות שעובדות עם מרכזי שיקום, בתי חולים, מרכזי נוער וגופים אחרים.

חשוב לציין, בתחילת הדרך סביר להניח שלא מיד נקבל עבודה בתור מדריכים טיפוליים, זה ייקח קצת זמן עד שנצבור ניסיון ויהיה אפשר לצוות אותנו למטופלים בצורה ישירה ואישית, עד אז אנחנו נלמד מרוכבים ומטפלים מקצועיים כיצד לעבוד איתם.

אם אתם מעוניינים ללמוד במסגרת קורס רכיבה טיפולית, זה הזמן ליצור איתנו קשר, לשמוע על הקורסים שלנו, להתרשם מהם ואנחנו נדאג לשלב אתכם בקורס הרלוונטי עבורכם. אל תהססו לפנות אלינו בכל עת ובכל עניין.