המדריך לבחירת סככות הצללה לקיץ

הקיץ הישראלי, יכול להיות מאוד לא נעים. הטמפרטורות חוצות בקלות את קו שלושים המעלות כלפי מעלה, ישנה לחות גבוהה, אנחנו מזיעים, ורוב תקופה זו נעדיף לשבת בבית במזגן ולא לצאת החוצה. לפחות לא עד שעות הערב המאוחרות, אז השמש יורדת ויש הקלה מסוימת בחום.

באופן טבעי, אנחנו נרצה במהלך תקופה זו לשהות באזורים קרירים ונעימים, אזורים מוצלים, שמונעים מאיתנו את הצורך להתמודד עם החום הכבד. זה נכון לא רק לגבינו באופן אישי, אלא גם לגבי פריטים שונים שברצוננו להשתמש בהם, החל ממכוניות וכלה מריהוט גן או כל דבר אחר. כך כשנרצה להשתמש בהם, נוכל לעשות זאת בצורה נעימה.

כיצד אנחנו יכולים להגן על עצמנו מפני החום?

אחד הפתרונות הטובים ביותר לבית ולעסק, הן סככות הצללה. מדובר על מתקן שאנחנו יכולים להתקין בחלקים שונים של המבנה, בין אם זה בחלקים שמחוברים אליו ובין אם זה בנפרד אליו. אנחנו יכולים להתקין סככת הצללה במרפסת, בחנייה, וכן אנחנו יכולים להתקין אותה באמצע הגינה, במרכז הגג, או בכל מקום אחר פתוח.

חשוב לציין, סככות הצללה משמשות לא רק אנשים ומבנים פרטיים, אלא גם רשויות מקומיות, מבנים ציבוריים ועוד. מדובר על מתקן שנוכל למצוא לא פעם בגינות ציבוריות, פארקים, חצרות של מבני ציבור, מוסדות חינוך, מוסדות בריאות ועוד. היום יותר מתמיד אנחנו יכולים למצוא מתקנים כאלו, מתוך הבנה שזו הדרך הטובה ביותר להגן על אנשים מפני השמש בתקופת הקיץ.

כיצד בוחרים סככת הצללה?

על מנת לבחור סככות הצללה, צריך לבחון תחילה את השטח אותו הסככה אמורה לכסות. אנחנו צריכים לבחון מאיזו נקודה נרצה להתקין את הסככה ועד לאיזו נקודה. כך יהיה לנו הרבה יותר קל, בסופו של דבר לעשות זאת.

מעבר לכך, אנחנו צריכים גם לבחון את סוג הסככה. אין היגיון להתקין סככת הצללה עם חורים דרכם יכולות קרני השמש לחדור פנימה או סככה בצבעים כהים שעלולים לספוג את קרני השמש ולהקרין תחושת חום פנימה. אנחנו צריכים להקפיד על כך שהחומרים יהיו אפקטיביים ואיכותיים.

כיצד לתכנן התקנה של סככת הצללה?

על מנת לתכנן נכון התקנה של סככות הצללה, נבחן לשם מה אנחנו רוצים להשתמש בהן, איך בדיוק אנחנו רוצים לעבוד איתן ומה המטרה שלנו בהתקנתן. באופן טבעי, יש הבדל בין סככה שאמורה להגן עלינו לבין סככה שאמורה להגן על הרכב שלנו, למשל.

צריך לציין נקודה נוספת, אנחנו יכולים למצוא סככות קבועות אך רצוי להתקין סככות ניידות. כאלה שאנחנו יכולים לפרק אותן בקלות ולהתקין אותן שוב במקום אחר. כך אם נרצה לעבור דירה או לשנות עיצוב, נוכל להסיר את הסככה ולהתקין אותה שוב, כפי שנראה לנו נכון, בהתאם לתוכניות, לשטח ולמבנה שעומד לרשותנו.