המדריך לבחירת גריל גז

גריל גז (1)

אם אתם קרניבורים מושבעים, או שמא אוהבים לזרוק ירקות על הגריל, כנראה שגריל גז יהיה אמצעי הבישול המועדף עליכם. וכשצריך לרכוש גריל חדש לבית או למקום העבודה, חשוב לבחור אותו בצורה נכונה. הנה המדריך השלם לבחירת גריל גז מקצועי. 

אם אתם נמנים בין האנשים שאוהבים להעלות באוויר ריחות קולינריה משובחים, אנחנו ממליצים לכם לשדרג את הבישול שלכם עם גריל גז מקצועי. גרילים מאפשרים לכם לא רק לשדרג את שיטת הבישול והצלייה, אלא מאפשרים לכם לייעל זמנים ולהכין ארוחות מהר יותר ובצורה יותר איכותית. אחד הפרמטרים שכדאי לקחת בחשבון הוא, הפרמטר של גודל משטח הצלייה. 

גודל משטח הצלייה של גריל גז 

את גודל משטח הצלייה שלכם תצטרכו להתאים לכמויות הסועדים שבדרך כלל מבקרות בביתכם. אם מבקרים בביתכם לרוב 4-6 סועדים, יהיה מקובל לצלות להם ארוחת צוהריים על גריל גז עם משטח צלייה בגודל של כ-1,500 סמ"ר. 

כמה מבערים יש לגריל הגז שאתם עתידים לרכוש? 

אם אתם עומדים לרכוש ולהתקין גריל גז מקצועי, אתם צריכים לבדוק כמה מבערים יש באותו גריל. ישנם גרילים עם 2 מבערים, 4 מבערים וגם 6 ומעלה. אם אתם צריכים את הגריל לשימוש ביתי בלבד, 2-4 מבערים אמורים לעשות לכם את העבודה יופי-יופי. 

מחיר גריל גז – כמה עולה גריל מקצועי? 

אם אתם שואלים את עצמכם כמה עולה גריל גז מקצועי, אנחנו ממליצים לכם לערוך השוואת מחירים לפני רכישת גריל מקצועי. יש המון אתרי אינטרנט ייעודיים למטרת השוואת מחירים בין גרילי גז, ככה שרק צריך לשאול את גוגל לגבי זה ותקבלו את כל המידע שצריך. 

גובה הגריל – עד כמה הוא אמור להיות גבוה? 

את גובה הגריל יש להתאים לכם אישית ובהתאם לגובה שלכם ושל מי שעתיד להשתמש בגריל. בעוד שחלק מהגרילים מיוצרים בגבהים של כ-מטר ועד מטר וחצי, ישנם גם גרילי גז שניתנים להגבהה בעזרת מוטות הידראוליים. 

החומר ממנו עשויים המבערים וממנו עשוי הגריל

אם אתם עומדים לרכוש גריל גז חדש, יהיה חשוב לבדוק מאיזה חומר גלם עשויים המבערים. בעוד שישנם בשוק גרילים עם מבערים שמיוצרים משילוב של חומרי גלם, המבערים הכי מומלצים הם מבערים עשויים אלומיניום. זהו חומר גלם שמחזיק מעמד שנים ארוכות ומסוגל לעמוד בתנאי חום כבדים במיוחד. 

עד כמה גריל הגז נוח לשימוש?

תשאלו את עצמכם: מה אתם צריכים מהגריל? גריל גז יכול לכלול מגש נוזלים ומגש עודפים, אזורי עבודה וחיתוך אוכל, סוגי הצתות אלקטרוניות ועוד. אם הגריל מרגיש לכם נוח לשימוש, לכו על זה. אם לא, חפשו גריל גז עם הפיצ'רים שאתם צריכים. ומבחינת מחיר, מחיר של גריל גז נע בין טווחי מאות שקלים בודדים ועד אלפי שקלים בודדים.