כך תפיקו את המירב ממקום האחסון במקלחת

כשאנחנו מתכננים מבנה ועיצוב של חדר מקלחת, באופן טבעי עלינו להחליט איזה שטח נקצה לאמבטיה, איזה שטח נקצה לכיור ולאסלה במידה והם נמצאים באותו חלל, כמו כן אנחנו צריכים להשאיר מספיק שטח בשביל שנוכל להתארגן לפני ואחרי שאנחנו נכנסים למקלחת.

אחד הדברים שעלינו לקחת בחשבון, בחלל החדר נרצה גם להציב ארונות למקלחת. כלומר, אנחנו נרצה שבמקום יהיו ארונות בהם נוכל לאחסן פריטים שונים, רלוונטיים, לחדר זה. למשל, אנחנו נרצה לאחסן בארונות מגבות, תכשירי רחצה, תכשירי גילוח, ודברים אחרים בהם אנחנו נעשה שימוש באופן תדיר כשניכנס להתקלח או במצבים אחרים.

לכן אנחנו צריכים להחליט אילו ארונות למקלחת עלינו לקנות וכן אנחנו צריכים להחליט איפה בדיוק להתקין אותם, באיזו צורה ומעבר לכל זה, נצטרך להחליט איך בדיוק לאחסן את כל הפריטים שאנחנו מעוניינים לשים בתוך הארונות. זאת על מנת שנעשה זאת בצורה יעילה ונכונה ואכן נפיק מהארונות את המיטב לצורך אחסון הפריטים השונים.

אילו ארונות אנחנו יכולים לקנות ואיפה נכון יהיה להציב אותם

הבסיס לשאלה איך נשתמש בארונות למקלחת בצורה נכונה, היא אילו ארונות לקנות. היום אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של סוגים ודגמים, אשר מתבססים על חומרים, גדלים ועיצובים שונים. למשל, אנחנו יכולים למצוא ארונות למקלחת מעץ, מתכת, זכוכית, פלסטיק, אלומיניום ועוד. הבחירה בחומר כזה או אחר, תלויה בשאלת האיכות, העיצוב, והיכולת של החומר לספוג את הלחות והרטיבות שתיווצר בחדר בעת שאנו מתקלחים.

אחרי שבחרנו את החומר של הארון, עלינו לבחור את הגודל וזה גם מה שישפיע במידה מסוימת על השאלה איפה להציב את הארון. אנחנו יכולים למצוא ארונות גדולים וקטנים, כאלה שיכולים להתאים למקומות שונים בחלל החדר. למעשה, ניתן להציב את הארון מתחת לכיור, מעליו, אפשר להציב אותם במקום נפרד לגמרי, כולל בתוך האמבטיה בהנחה וזה נוח לנו שהוא יוצב שם.

חשוב לציין, הבחירה של המקום תשפיע על העיצוב של החדר וכן על השאלה כיצד נוכל להתנייד בתוכו בצורה נוחה ובטוחה. כמו כן זה ישפיע במידה מסוימת על האופן בו נרצה לאחסן את הפריטים השונים, לכן חשוב שאנחנו נבחן לא רק את הגודל אלא גם את השאלה איפה נרצה להציב את הארון.

אך אנחנו מנצלים את הארונות באופן אופטימלי?

בעיקרון, יש לנו כמה דרכים לעשות זאת. למשל, אנחנו יכולים לאחסן בארונות את הפריטים השונים, כפי שהם, ללא שום דבר שיתפוס מקום לחינם. כך אנחנו יכולים לייצר לעצמנו כמה שיותר שטח אחסון ולא מבזבזים אותו לריק.

כמו כן, אנחנו יכולים לאחסן בארונות אך ורק פריטים שבאמת אין לנו מקום אחר לאחסן אותם, או לחילופין, אין סיבה שנאחסן אותם במקומות אחרים. בין אם זה תכשירי רחצה וכדומה. פריטים אחרים, נאחסן מחוץ לחדר זה.