חוקר פרטי מומלץ – מה חוקר פרטי יכול לעשות, שאנחנו או המשטרה לא יכולים לעשות?

חוקר פרטי מומלץ

ישנם לא מעט מקרים, בין אם זה בחיים האישיים שלנו ובין אם זה בחיים המקצועיים, שאנשים מציעים לנו לשכור חוקר פרטי בשביל שיבצע עבורנו עבודות שונות. כשזה קורה, אנחנו תוהים האם זה נכון מצידנו או שמא עלינו לנסות לפתור את העניין בעצמנו או לפנות למשטרה לשם כך.

כמו שקורה בלא מעט מצבים בחיים, יש יתרונות רבים בכך  שאנחנו מעדיפים לשכור חוקר מקצועי מאשר לבצע את הבדיקה, חקירה, בעצמנו. מעבר לכך, מדובר על מצבים בהם המשטרה לא יכולה לעזור לנו, לפחות לא בשלב הזה. רק אחרי שהחוקר יסיים את החקירה, נוכל לגשת עם הממצאים למשטרה בדרישה שתבדוק את ההיבט הפלילי בעניין.

מתי נכון לפנות אל חוקר פרטי?

לפני שנסביר מתי נכון לפנות לחוקר מקצועי, חשוב להבהיר שיש משמעות לא רק לשאלה מתי נעשה זאת, אלא גם למי נפנה. יש הבדל בין חוקר פרטי מומלץ, מקצועי, מנוסה, לבין חוקר פרטי סטנדרטי, חוקר צעיר, חסר ניסיון או חוקר שאין עליו המלצות ואנחנו לא יודעים האם הוא באמת מסוגל לבצע את החקירה.

יש לפנות אל חוקר פרטי מומלץ, לא רק בגלל היכולות והניסיון שלו אלא גם בגלל העובדה שיש לו את הכלים, הציוד והידע בשביל לבצע עבורנו את החקירה. נפנה אליו בכל עת שנרצה לגלות מידע רלוונטי עבורנו, בין אם זה על סיטואציות או אנשים, בסביבה שלנו או רחוקים מאיתנו. מידע שהוא רלוונטי עבורנו ויכול לעזור לנו בדרכים שונות.

מה חוקר פרטי יכול לעשות שאנחנו לא יכולים?

ההבדל בין היכולות של חוקר פרטי ליכולות שלנו, באים לידי ביטוי לא רק בכל מה שקשור לכלים או ניסיון, אלא גם לידע וליכולת שלו לגשת לעניין. למשל, אם צריך להוציא מידע מגורם מסוים, החוקר ידע איך לעשות את זה, בין אם זה באמצעות הידע שיש לו ובין אם זה באמצעות שיטות וטכניקות שלמד במהלך השנים.

לנו אין את היכולת והכלים לחקור אנשים ולהוציא מהם מידע, מה עוד שלצידו של החוקר עומד החוק, אשר מאפשר לו לבצע פעולות שונות שלנו אסור לבצע. כמו כן, לנו אין את האפשרות להשקיע את הזמן שנדרש לשם ביצוע החקירה.

כשבוחנים את האופציה לפנות אל המשטרה, אזי שצריך לקחת בחשבון שלא תמיד מדובר במקרים שהיא אכן תסכים לפעול בנושא. ישנם מקרים בהם נדרשת עבודה של חוקר פרטי לפני כן, ורק אחרי שהוא אוסף ראיות, המשטרה תסכים להיכנס לעניין ולחקור אם יש בכך היבט פלילי.

פנו אל חוקר פרטי ותיהנו מחקירה מקצועית

אם אתם רוצים להגיע לחקר האמת, בין אם זה בעניין אישי או בעניין מקצועי, כל מה שעליכם לעשות, זה לפנות לחוקר פרטי מומלץ והוא ידאג לבצע עבורכם את העבודה על הצד הטוב ביותר.