הסעות מיניבוס – לשם מה אנחנו נשתמש בשירות זה

הסעות מיניבוס – לשם מה אנחנו נשתמש בשירות זה

על פניו, במדינה בה יש תחבורה ציבורית ענפה יחסית, בין אם מדובר באוטובוסים עירוניים ובינעירוניים, רכבות, מוניות ואמצעים אחרים, וכן יש כמעט לכל אזרח לפחות רכב פרטי אחד, אין צורך להשתמש בשירותי הסעות. אף כפי שאנחנו יכולים להבין, זה לא מדויק.

במקרה של ילדים ובני נוער, אנחנו יכולים להבין מדוע יש צורך להשתמש בשירותי הסעות. הרי הם לא יכולים לנהוג ואנחנו בוודאי לא נרצה שהם יגיעו אל מקומות מסוימים באופן עצמאי. לכן, בין אם מדובר על שירותי הסעות בבית ספר, חוגים, תנועות נוער, קבוצות ספורט ואפילו באירועים פרטיים מסוימים, כמו נניח מסיבות גן, כיתה ואירועים אחרים.

אך לא רק ילדים זקוקים לשירותי הסעות, גם מבוגרים במקרים רבים זקוקים להם. למשל, אם מדובר על מבוגרים שאמורים להגיע אל אירועים שונים בערב ואין להם כיצד לעשות את זה, אם מדובר בעובדים במפעל או במקום אחר שאין אליו תחבורה ציבורית וגם אם יש לעיתים עדיף לספק שירותי הסעות, אם מדובר באורחים מחו"ל או מבוגרים שרוצים לערוך טיול במקום מסוים ולא להשתמש ברכב פרטי, וכן בעוד שורה ארוכה של מקרים.

לכן, שירות הסעות מיניבוס הוא דבר מאוד הגיוני, מאוד נכון וחכם. השאלה היא, לשם מה ומתי אנחנו נבחר להשתמש בשירות זה. אנחנו צריכים לקחת בחשבון, מדובר בשירות לא יקר, אך הוא דורש עלויות מסוימות וגם הוא דורש מאיתנו לעמוד בתנאים ספציפיים.

למשל, אם אנחנו מזמינים שירות הסעות אז מן הסתם אנחנו מחויבים לזמנים מסוימים, זה לא כמו להשתמש ברכב פרטי שכל אחד יכול לצאת מהבית מתי שהוא רוצה ולחזור מתי שהוא רוצה. צריך לקבוע לוח זמנים מוגדר וברור, צריך לקבוע מקום מפגש ומקום הורדה, ועוד שורה ארוכה של דברים שיכולים להשפיע על התפקוד של שירות ההסעות. כאמור, השירות גם עולה כסף, בין אם עצם ההשכרה של המיניבוס, תשלום לנהג, לעיתים יש צורך להשתמש במאבטח ועוד.

מתי ולמה נשתמש בשירות זה

כפי שציינו קודם לכן, יש סיבות שונות וברורות מדוע להשתמש בשירות הסעות עם מיניבוס. בין אם זה לצורך הסעת ילדים, תלמידים, בני נוער, חיילים ומבוגרים.

למשל, אחד השירותים הפופולאריים ביותר הוא הסעות עובדים. גם במקרים ספציפיים כמו ימי כיף או ימי גיבוש, וגם בימים רגילים, למקום העבודה. על פניו אנחנו יכולים להניח, שאפשר לדרוש מהעובדים להגיע בעצמם עם הרכב שלהם. העניין הוא, שבאמצעות שירות הסעות, אנחנו גם חוסכים מהעובדים את הצורך לנהוג בבוקר או בסיום העבודה, אנחנו גם חוסכים עלויות, וכן אנחנו מאפשרים לכולם, ובפרט למי שאין רכב, להגיע בצורה נוחה לעבודה. מדובר על הטבה ייחודית שיכולה לשפר מאוד את היחס של העובדים למקום וכמובן לשפר את התפוקה שלהם.

יש יתרונות רבים בשימוש של שירות הסעות. נכון שמבחינת עלויות הרבה פעמים זו יכולה להיות הוצאה משמעותית, אך אם אנחנו מחברים את כל הנתונים, זה דווקא עובד לטובתנו. למשל, אם אנחנו רוצים שכולם יגיעו בזמן, שכולם יגיעו בצורה נוחה, אם יש לנו לוח זמנים קשיח, ואם אנחנו רוצים שכמה שיותר אנשים יגיעו, אז שירות הסעות יפתור לנו הרבה מאוד בעיות.

מעבר לכך, שירות הסעות יכול להיות פטנט מאוד בטיחותי, מאוד ידידותי לסביבה, הוא בוודאי יכול לייצר אופציות נוספות, חברתיות ואחרות עבור הנוסעים. על כן, מדובר בשירות שגם אם יש אופציות חלופיות עבורו, עדיין זו האופציה הטובה ביותר במקרים רבים.