וילות נופש יוקרתיות – כיצד בוחרים וילות בצורה נכונה

וילות נופש יוקרתיות – כיצד בוחרים וילות בצורה נכונה

אם היינו צריכים לייצר טיים ליין או סקירה של התפתחות הדרך בה אנחנו נפשנו ונופשים עד היום, סביר להניח שהיינו מתחילים בחדרים בבית מלון, כזה או אחר, משם היינו עוברים ליחידות נופש כלליות, משם לצימרים ובסופו של דבר היינו מגיעים לאופנה השולטת בשנים האחרונות בעולם התיירות המקומית והבינלאומית, וילות נופש.

הרעיון הוא מאוד פשוט. משפחות, זוגות, קבוצות חברים וכדומה, מעדיפות היום, במקרים רבים, לשכור וילת נופש ייחודית במקום מסוים, במקום לשכור חדרים בבית מלון או יחידת נופש פשוטה. הווילה כוללת בתוכה, לרוב, את כל מה שאנחנו צריכים בשביל ליהנות מהנופש לנו, למעשה במקרים רבים יש בה יותר מוצרי חשמל ומתקנים מאשר יש בבית ממוצע, היא מספיק גדולה בשביל לאכלס כמות גדולה של אורחים ומספקת אווירה נעימה, ייחודית, פרטיות, ואפשר להניח שהיא מספקת חוויה שמרבית הנופשים, לא בהכרח מכירים מהיום יום, משגרה.

לפני שניכנס לעומק העניין ונסביר כיצד בוחרים וילות נופש יוקרתיות, נציין כמה נקודות חשובות בהקשר זה. ראשית, אנחנו יכולים למצוא וילות נופש במקומות שונים. זה יכול להיות במקומות מבודדים וזה יכול להיות בערים גדולות, בשכונות מסוימות. למשל, אנחנו יכולים למצוא בישראל, וילות נופש באזורים שונים בצפון, ולצד זה, אפשר למצוא וילות נופש גם במקומות כמו קיסריה או אילת.

שנית, הרבה משפחות מעדיפות וילות כאלה, בין היתר בגלל כל המתקנים שיש בוילה וכן בגלל העובדה שהמקום מספק פרטיות מרבית. אך מעל לכל, בגלל שאם בוחנים את עלות השכרת הוילה פר אדם ופר מה שאפשר לעשות עם הווילה, הרי שזה עדיף על פני השכרת חדרים או צימר.

שלישית, כפי שציינו, וילות נופש יוקרתיות משמשות לא רק לטיולי משפחות אלא גם לקבוצות חברים וחברות. לכן, צעירים וצעירות רבים שוכרים וילות כאלה לצורך מסיבות גיוס, מסיבות שחרור, ימי הולדת, מסיבות רווקים ורווקות ועוד. חשוב לציין, שגם בארץ וגם בחו"ל, תיירים זרים יכולים לשכור וילה כזו באופן ישיר או דרך סוכנויות שונות.

כיצד בוחרים וילת נופש

מן הסתם, הנקודה העיקרית שאנחנו נבחן לפני שנשכור וילה ספציפית, היא המחיר ההשכרה. כמה זה יעלה לנו פר יום או פר התקופה שאנחנו מבקשים לשכור את הווילה. כאן המקום לזכור, שעלינו לקחת בחשבון עלויות נלוות. כלומר, יש מקומות שידרשו מאיתנו לשלם על ביטוח מסוים, יש מקומות שיספקו לנו את כל המוצרים להכנת ארוחות אך אנחנו נצטרך להכין אותן בעצמנו, מה שאומר, עלות נוספת על מצרכים. כמו כן, אנחנו צריכים לחשוב על עלויות דלק או עלויות אחרות שיכולות להשפיע עלינו.

נקודה אחרת שאנחנו נתייחס אליה, היא גודל הווילה וסוג המתקנים, המוצרים שנמצאים בתוכה או בסביבתה. אלו דברים ישמשו אותנו במהלך השהות שלנו בווילה. כאן אנחנו צריכים לאפיין את הצרכים שלנו על פי סוג וגיל האנשים שאמורים לשהות בווילה.

עוד נקודה שאנחנו צריכים לקחת בחשבון זה המיקום של הווילה. עד כמה פשוט ונוח להגיע אליה, איזה נוף נשקף מהווילה, וכן עד כמה היא מבודדת ומספקת לנו באמת תחושת פרטיות כפי שאנחנו מצפים לקבל.

לפני סיום נדגיש נקודה כללית אך מהותית, כשאנחנו רוצים לשכור וילות נופש יוקרתיות, הרי שעלינו לבחון את השאלה מתי אנחנו עושים את זה, באיזה מועד וכמה מוקדם אנחנו יוצרים קשר עם בעלי הווילה או האנשים שמטפלים בהשכרת המקום. זאת על מנת שאנחנו לא נפספס את המועד ונוכל לשכור אותה בזמן.