ייעוץ משפטי בדיני עבודה

דיני עבודה

עורך דין העוסק בתחום דיני עבודה, נפגש חדשות לבקרים עם מקרים מגוונים ושונים. חלק מהמקרים, יהיו מקרים קטנים הנוגעים בעיקר לתביעות עבודה קלאסיות, כגון תביעות פיטורין, אי קבלת שכר וכיוצא בכך. אולם לעיתים, עורך הדין מתעסק במקרים מורכבים הכוללים ליווי משפטי לאורך תקופה ארוכה, של המעסיק, העובד או שניהם יחדיו.

כדי לבחור בעורך הדין המתאים, רצוי לערוך סקר שוק מקדים, במהלכו יש לכלול מספר פרמטרים חיוניים לבחירת עורך הדין. ראשית, יש לבחון מהו התעריף הנהוג בכל הנוגע לדיני העבודה. לאחר מכן, חשוב לבחור מסגרת תקציבית לתשלום לעורך הדין. עורכי דין מסוימים נוהגים לגבות תשלום פר שעה, ואחרים גובים תשלום מראש, ללא חשיבות למספר שעות העבודה.

היבט משמעותי נוסף בבחירת עורך הדין, הוא הניסיון שצבר בעיסוק בתיקים מסוג זה. ניתן להיכנס לאתר האינטרנט של עורך הדין ולהתרשם מתחום עיסוקו ותיקים בהם טיפל בעבר, אולם הדרך המומלצת ביותר היא להיעזר במכרים וחברים אשר נעזרו בשירותי עורך הדין בעבר.

בעיות בקבלה לעבודה

לאחר בחירת עורך דין דיני עבודה, חשוב להציג בפניו את המקרה המדובר. אחד המקרים הנפוצים בתחום, עוסק בבעיות וקשיים בקבלה לעבודה. ככלל, למעסיקים בחברות השונות ובמקומות העבודה השונים, קיימת פריבילגיה לבחור את העובד הרצוי להם, על בסיס התרשמות מיכולותיו, בין אם במהלך הריאיון שביצעו עימו, או אולי על סמך המלצות עבר.

ברם, ישנם מקרים בהם עובד פוטנציאלי לא מתקבל לעבודה, בגין נימוקים האסורים על פי חוק. במצב זה, פנייה לעורך הדין תוביל – אם אכן קיים יסוד לטענה לפיה העובד לא התקבל בשל נימוקים אסורים – לתביעת פיצויים מפאת אי – קבלה לעבודה.

הרעה או שינוי בתנאי העבודה

במקרים רבים, מעסיקים מנצלים את חולשת העובד מולם, ומרעים לו את תנאי העבודה – כך למשל, יכול עובד להתבשר כי עליו לעבוד שעות נוספות מבלי לקבל תשלום נוסף, או לחלופין לעבוד ללא הפסקות.

במצב זה, לעובד נגרם צער רב בשל תנאי העבודה החדשים, שאינם הוגנים כלפיו, ויכולים להיות לא חוקיים. בשנים האחרונות, בתי המשפט בישראל שינו לא אחת, את תנאי העבודה של העובדים הללו (כמו למשל, עובדי קבלן, קופאיות, אנשי אבטחה ועוד).
בשל כך, במקרה של הרעה או שינוי בתנאי העבודה, מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי של עורך דין המתמחה בתחום.

שוויון הזדמנויות בעבודה

החוק במדינת ישראל מדגיש את הצורך לשמור על שוויון הזדמנויות בעבודה, הן במגזר הציבורי והן במגזר הפרטי. אין שום סיבה לכך שנשים או עובדים מעדה כזו או אחרת, ירוויחו פחות רק בשל היותם כאלו.

אי לכך, אם חוויתם או נתקלתם במקרה של אי – שוויון הזדמנויות בעבודה, חשוב לפנות מהר ככל הניתן לייעוץ משפטי בתחום. חשוב לוודא כי אנו מקבלים ומקבלות את כל הזכויות המגיעות לנו בעבודה.