עורך דין דיני עבודה – כיצד הוא יכול לעזור לנו ואיך בוחרים עורך דין בצורה נכונה? 

עורך דין דיני עבודה

אחת ממערכות היחסים הרגישות ביותר הקיימות, היא מערכת היחסים בין העובד למעביד. אנחנו לא תמיד נוהגים להתייחס אליה בצורה כזו, אך מדובר על מערכת יחסים מאוד רגישה, עדינה, אשר יכולה להיות מופרת בצורות שונות ולהשפיע על חיינו באופנים שונים.

מצד אחד, הרבה פעמים אנחנו נוטים לחשוב שמדובר במערכת יחסים חברתית, יש מי שאפילו מתייחס למקום עבודה כאל משפחה וכך הוא גם רואה את היחסים שלו עם העובד או המעביד, תלוי בעמדה בה הוא נמצא. מצד שני, בסופו של דבר זו מערכת יחסים עסקית, כל צד נותן משהו ומצפה לקבל משהו בתמורה.

מה קורה כשמערכת היחסים מתקלקלת?

כמו שקורה לא פעם, לצערנו, הרי שגם מערכת יחסים בין עובד למעביד יכולה להתקלקל מסיבות שונות. בין אם זה בגלל שהעובד עלול להרגיש שהוא לא מקבל את מה שהובטח לו, בין אם זה בגלל שהמעביד לא עמד בחוזה איתו, הרע את תנאיו או כל דבר אחר. מנגד המעסיק יכול להרגיש אותו דבר, קרי, העובד לא עמד בתנאי החוזה והפר אותו.

במקרה כזה, הרבה פעמים כל צד יפנה אל עורך דין דיני עבודה במטרה לבחון את הזכויות שלו וכיצד הוא יכול לפעול בנושא. במילים אחרות, היחסים יעברו מדיאלוג בין הצדדים למגרש המשפטי, או לפחות לשם הם יכוונו, גם אם אין להם מטרה להגיע לבית המשפט בפועל.

כיצד עורך דין יכול לעזור?

צריך לומר, התחום של דיני עבודה, הוא אחד התחומים הכי שכיחים והכי מטופלים בעולם המשפט. ההסבר לכך הוא מאוד פשוט, לא רק שמדובר במערכת יחסים מאוד רגישה, אלא במובנים רבים היא לא שוויונית, לא מאוזנת וכן בצורה כזו או אחרת, מרביתנו נמצאים בסוג של קשר כזה או אחר, עם מעסיק או עם עובד.

עורך דין דיני עבודה יכול לעזור בכמה אופנים. ראשית, הוא יסביר לנו היטב מה המצב שלנו, מהן הזכויות והחובות שלנו, הוא יציג בפנינו את המצב שלנו וכיצד אנחנו יכולים לפעול. שנית, אם נבחר שהוא ייצג אותנו, הרי שהוא יכול לנהל בשמנו את התהליך, בין אם זה משא ומתן מול המעביד ועורך דינו ובין אם זה הליך משפטי.

חשוב לציין, עורך דין שמתעסק בדיני עבודה, לא מייצג בהכרח אך ורק עובדים אלא גם מעסיקים וארגונים, כמו כן, הוא לא מייצג בהכרח רק מקרים של סכסוכים אלא גם מקרים אחרים, כולל מקרים של ניסוח חוזי עבודה לפני חתימה.

כיצד בוחרים עורך דין בצורה נכונה?

צריך לבחון את הניסיון שעומד לרשותו. יש לוודא שמדובר בעורך דין מקצועי, מנוסה, אמין ואיכותי. מישהו שאנחנו יכולים לסמוך עליו שייצג אותנו על הצד הטוב ביותר. כמו כן, חשוב לבחור עורך דין שיהיה זמין, נגיש, ויוכל לייצג אותנו בתהליך מהיר אך איכותי.