רעיונות לימי גיבוש עובדים

רעיונות לימי גיבוש עובדים

מתכננים יום גיבוש לעובדים? ישנם רעיונות רבים לימי גיבוש לעובדים. באופן כללי, כדאי שיום גיבוש לעובדים, יכלול מסלול טיול בשטח סגור או פתוח, ארוחה חגיגית, וסדנה אטרקטיבית. ישנם אפשרויות מגוונות של מסלולים בטבע. גם אפשרויות הסדנאות לעובדים, שונות ומגוונות. סוגי הסדנאות הנפוצים ביותר לימי גיבוש עובדים, הם: סדנאות שף, סדנאות קוקטייל, וODT. גם שילוב פינטבול ולייזרטאג' בימי גיבוש לעובדים, נפוצה מאוד.

מחפשים הסעה ליום גיבוש? בררו הצעות מחירים!

אחת מהמשימות החשובות שיש לוועד העובדים במהלך ההכנות ליום הגיבוש, היא ארגון הסעה. לא חייבים לשכור הסעה יקרה. מומלץ להתקשר אל כמה חברות אוטובוסים, ולברר הצעות מחירים. ככל שמרחק הנסיעה גדול יותר, כך עלות הנסיעה תהיה יקרה יותר.  באופן כללי, כדאי לרכז את פעילויות יום הגיבוש, באזור אחד בארץ.

טיול בחיק הטבע

מומלץ מאוד לשלב במהלך יום הגיבוש, טיול בחיק הטבע. הארץ, התברכה באתרים שחלקם חינמיים. איזו רמה של מסלול הליכה כדאי לבחור? תלוי ברמת הכושר והיכולת של העובדים. אפשר לבחור בטיול רגלי קל, ואפשר לבחור בטיול רגלי אתגרי.

כללים בארגון טיול אתגרי לעובדים- כאשר אתם רוצים לשלב מסלול אתגרי במהלך הטיול, עליכם לבדוק מהם היכולות של העובדים. בחברה בה יש עובדים צעירים ונמרצים, אפשר לשלב ביום הגיבוש מסלול אקסטרים, הכולל טיפוס על הרים, אומגה, ואף סנפלינג. לעומת זאת, בחברה בה העובדים מבוגרים יותר, עדיף לפעמים לבחור במסלול של הליכה קלה בלבד. וכמובן- חשוב שהוועד יתכנן ביחד עם כל העובדים את דרגת קושי המסלול.

רעיונות לטיולים בטבע. אפשר לערוך טיול באחד ממסלולי הנחלים בצפון, הכולל שייט קייקים. לחילופין, אפשר לערוך יום גיבוש, במסלול של אחד מהמכתשים בדרום הארץ.

ארוחת צהריים חגיגית

בכל יום גיבוש עובדים, מומלץ לכלול ארוחת צהריים חגיגית. היכן לאכול את הארוחה? יש כמה אפשרויות. אפשרות אחת, היא לקחת את כל העובדים למסעדה. אפשרות נוספת, היא לארגן ארוחה בחיק הטבע. לשם כך, יש לשכור ציוד מתאים של שולחנות וכיסאות.

סדנאות גיבוש לעובדים

אי אפשר לארגן יום גיבוש לעובדים, מבלי לארגן סדנאות גיבוש לעובדים. הרעיונות לסדנאות, שונים ומגוונים. אילו סדנאות מתאימות?

סדנאות שף- מאוד מקובל, לארגן סדנאות שף, בימי גיבוש לעובדים. בסדנאות, מתנסים העובדים בהכנת סלטים, ובסוגים שונים של בישולים.

סדנאות קוקטייל- כאשר רוצים לשלב ביום הגיבוש הרמת כוסית, מתאים מאוד להזמין סדנאות קוקטייל.

סדנאות ODT– סדנאות של ספורט, אתגר והישרדות. ישנם סוגים שונים של סדנאות ODT המתאימים ליום גיבוש עובדים.

שילוב פינטבול או לייזרטאג' ביום הגיבוש לעובדים

וועדי עובדים רבים, משלבים פעילות פינטבול או לייזרטאג' ביום הגיבוש. כיצד? חלק מוועדי העובדים, יארגנו הסעות של חברות אוטובוסים למתחמים אלו. וועדי עובדים אחרים, יביאו פעילות זו אל מתחם העבודה, או למתחם אחר בחיק הטבע.

ארוחת ערב קלילה לעובדים

כדאי לסיים את יום הגיבוש המיוחד לעובדים בארוחת ערב קלילה. לארוחת כזו, מתאים להביא סנדוויצ'ים ופרות. וכמובן, אם יש בצוות העובדים חברים שאסור להם גלוטן, יש לוודא שבקייטרינג ממנו תזמינו את הכריכים, יהיה גם כריכים ללא גלוטן.

ולסיום – מומלץ להכין מזכרות מיום הגיבוש!

כאשר משקיעים ביום גיבוש לעובדים, מומלץ להשקיע עוד קצת, ולהכין מזכרות. באופן כללי, יש 2 סוגי מזכרות מומלצות: מזכרות מתוקות, המשולבות בבר מתוקים, ומזכרות כמו עטים, ודאג'נטים מסוגים שונים. המזכרות, נותנות לעובדים טעם טוב בפה, ותחושה טובה בלב. ימי הגיבוש לעובדים, חשובים מאוד ליצירת תכושת שייכות למקום העבודה, ולהגברת המוטיבציה.