איך נדע אם בן או בת הזוג בוגדים?

סימנים לבגידה

העידן הטכנולוגי המתקדם, מביא עימו יתרונות רבים לעולם ההיכרויות. אם עד לפני שני עשורים, היכרות בין בני זוג הייתה יכולה להיות רק באמצעות מכרים משותפים, או אולי איזה מפגש אקראי ברחוב, בית קפה או מסעדה, הרי שכיום כל אחד ואחת יכולים ויכולות להכיר בן זוג באמצעות רשת האינטרנט.

ברשת האינטרנט קיים מגוון רחב של אתרי הכרויות, אשר מציעים אפשרות למצוא בן או בת זוג, בהתאם להגדרות מותאמות – קיימים אתרי הכרויות לגרושים, יש אתרים המותאמים לדתיים ואפילו לחרדים, יש אתרים המיועדים להומוסקסואליים, אתרי הכרויות לגיל הזהב ועוד.

אכן – מדובר בבשורה של ממש, המקלה על מציאת בן או בת זוג. יחד עם זאת, בשנים האחרונות קיימת עלייה מדאיגה בכמות הבגידות בקרב בני זוג. הסיבה המרכזית לכך, היא שכיום ניתן לאתר פרטנר חדש תוך מספר שניות, באתרי הכרויות המיועדים לכך.

אותם הבוגדים עושים זאת לרוב, מתוך יצר הרפתקני, או מעין תחושת מיצוי מינית בכל הנוגע ליחסים עם בן או בת הזוג. במקום לשקם את הקשר, בוחרים הם 'לבגוד' – לאתר מאהב או מאהבת, ולקיים עימו יחסים דיסקרטיים, כלומר – ללא ידיעת הצד השני. כיצד אם כן נוכל לדעת האם בן או בת הזוג מקיימים יחסים עם אחר ובוגדים בנו?

מהם הסימנים שעלולים להעיד על בגידה?

ככל שלא יהיו לנו ראיות מוצקות, לא נוכל לדעת כי אכן מדובר בבגידה, אולם, קיימים לא מעט סימנים לבגידה – נתונים ועובדות שצריכות להדליק אצל כל אחד מאיתנו נורה אדומה, מאחר שקיים סיכוי לא מבוטל כי בן או בת הזוג בוגדים בנו עם אחר או אחרת.

באופן כללי, שינוי בהתנהגות מצד בן או בת הזוג או אירועים חשודים בלו"ז שלהם, מהווים סימן מרכזי לאפשרות לבגידה. כך למשל, אם לאורך שנים בן או בת הזוג הזניחו את המראה הפיזי שלהם, ולפתע, ביום בהיר אחד, החלו להתעניין בספורט ובכושר, והחלו לדאוג למראה החיצוני שלהם – זהו סימן שעלול לבשר על בגידה.

סימן נוסף הוא היחס למכשירים הטכנולוגיים. אם את או אתה מרגישים כי בן או בת הזוג מסתירים מכם את המכשירים הטכנולוגיים שלהם, או לא נותנים לכם גישה למכשירים הללו כפי שנתנו בעבר – עלולה להידלק אצלכם נורה אדומה. זאת, מאחר שהבגידות מתבצעות לרוב, דרך אפליקציות וממשקים טכנולוגיים.

מה לעשות במקרה של חשד לבגידה?

גם אם קיים חשד לבגידה, זה לא אומר כי בן או בת הזוג אכן בוגדים בכם. ראשית, ניתן לפתוח בשיחה עימם, ולהסביר להם מדוע אתם חושדים כי הם בוגדים. אם אתם לא מעוניינים בשיחה, ואתם מוכרחים לדעת האם מדובר בבגידה, פנו לחוקר פרטי, אשר יאסוף עבורכם ראיות שיגלו האם מדובר בבגידה.