תכשיטים? כבר מזמן לא מתנה שרק נשים אוהבות

מתנות ליולדות

עד לפני לא מעט שנים, היה נהוג לחשוב שרק נשים אוהבות לרכוש ולענוד תכשיטים. חברות וחנויות התכשיטים היו נוהגות לפנות בפרסומים שלהן אך ורק לקהל הנשי, מרבית תהליכי הייצור היו מופנים כלפי לקוחות מהמין הנשי, ובכלל כל התחום פנה כמעט באופן מובהק לנשים, אפילו כשאמצעי השיווק היו מופנים לקהל הגברי, המטרה היתה שהם ירכשו תכשיטים לבנות הזוג שלהם.

עם הזמן זה השתנה. היום אנחנו יודעים שהרבה מאוד גברים נוהגים לרכוש תכשיטים ולענוד אותם כבר מגיל צעיר. עגילים, שרשראות, צמידים, שעונים ועוד שורה ארוכה של תכשיטים לגבר מוצגים בכל חנות העוסקת בתחום וכמובן בקטלוגים של חברות המתמחות בייצור ושיווק תכשיטים. אנחנו יכולים למצוא דגמים שונים ומיוחדים של כל תכשיט ותכשיט אשר מיועד ספציפית לגברים.

מדוע גברים אוהבים תכשיטים

השאלה מדוע גברים אוהבים תכשיטים היא מאוד כללית ורחבה, אך בעיקרון התשובה אינה שונה מהותית מהתשובה לשאלה מדוע נשים אוהבות תכשיטים. ההסבר הוא, תכשיטים יכולים לעזור לגבר להיראות טוב יותר, מרשים יותר, רציני יותר, התכשיטים מטרתם לייצר לגבר מראה הרבה יותר מיוחד. כמו כל פריט אופנה אחר, הם מוסיפים אלמנט אחר למראה של הגבר.

צריך לומר, יש הבדל בין תכשיטים לגבר לבין תכשיטים לנשים. ההבדל הוא לא באיכות אלא יותר בסגנון. אצל גברים התכשיטים הרבה פעמים יותר צנועים, יותר נקיים, אנחנו לא בהכרח נמצא שילוב של חומרים וצבעים שונים כפי שנמצא בקרב תכשיטים של נשים. יחד עם זאת, בשני המקרים יהיו אלו תכשיטים אשר יכולים להיות יקרים או זולים. כלומר, אין הבדל בעלות ובערך שלהם.

חשוב לציין, אם נשים רגילות לענוד תכשיטים מגיל צעיר (הרבה פעמים נהוג לעשות להן חור באוזן בגיל מאוד מוקדם), הרי שאצל גברים זה אחרת. תכשיטים זה עניין של גיל יותר מאוחר. ישנם גברים שכלל לא עונדים תכשיטים וישנם כאלה שמתחברים לנושא בגיל העשרה. ישנם כאלה שיקבלו את התכשיט הראשון בבר המצווה ואחרים יקבלו אותו רק אחרי שיתחתנו.

איפה אפשר לקנות תכשיטים לגבר?

אם אתם מעוניינים לקנות תכשיטים לגבר, אז ניתן למצוא היום מגוון רחב של מקומות בהם מוכרים ומציעים תכשיטים ספציפית עבור גברים. מדובר כמובן על חנויות תכשיטים עם קטלוגים נרחבים של תכשיטים מסוגים ובעיצובים שונים, וכן אפשר למצוא אתרי אינטרנט בארץ ובחו"ל שמציעים תכשיטים משלל סוגים. כולל כאלה הקשורים למסורת, אמונות טפלות, תכשיטים עם יהלומים ועוד.

מעבר לכך, אפשר למצוא חנויות ייחודיות שפונות לגברים ומציעים תכשיטים מסוגים שונים. מדובר בחנויות שמציעות גם מוצרי אופנה ופריטים אחרים המיועדים אך ורק לגברים. שם ניתן למצוא בין היתר שרשראות, עגילים, טבעות וכן שעונים לגבר והכל תחת הכותרת של תכשיטים שכל גבר חייב לענוד.