5 טיפים להעסקת הילדים בימי החורף הגשומים

סהר שפע חוויה משפחתית

אנו נמצאים בעיצומו של החורף, הימים קרים וסוערים בחוץ, שעות החשיכה מקדימות ואין הרבה לאן לצאת, לכן הילדים עשויים להשתעמם בבית. במיוחד עכשיו בתקופת הקורונה, כאשר קר וגשום בחוץ, ההורים מעדיפים שהילדים יישארו בבית – אך הילדים משועממים ואנחנו כהורים מעוניינים למצוא להם תעסוקה שלא בהכרח קשורה רק למסכים. 

כדי לסייע להורים לעבור את החורף בשלום ולהימנע מסיר לחץ בבית העלול להתפוצץ בכל רגע, הכנו עבורכם 5 טיפים ורעיונות להעסקת הילדים בימים הקרים והגשומים. 

5 דרכים להעסיק את הילדים בחורף הקר והגשום 

  • משחקי קופסא – אם אתם מחפשים פעילות חורפית מהנה ואיכותית לילדים, כדאי לכם להוציא את משחקי הקופסא השונים שמאוחסנים אי שם בארון. משחקי קופסא מלווים את ההורים עוד מתקופת ילדותם, ויש מגוון רחב של משחקים מהנים, לדוגמה פאזלים ברמות שונות בהתאם לגיל הילדים, מונופול קלאסי או מונופול צעיר, חלומות, משחקי זיכרון, סולמות ונחשים, שעשועי מילים ועוד. יש גם מבחר גדול של משחקי קופסא המתאימים לכל בני המשפחה, וכך ההורים יכולים לשחק יחד עם הילדים וליהנות מערב משפחתי כיפי ומגבש.
  • סדנת מאסטר שף – אין כמו בישול ואפייה יחד עם הילדים, אפשר לתכנן פעילות כמו סדנת מאסטר שף עם כל הציוד הנדרש. ילדים אוהבים לבשל ולאפות, אפשר להכין ארוחה גדולה וטעימה, לאפות עוגיות או עוגה, להכין לחמים, פיצה אישית שכל ילד מעטר עם התוספות שהוא אוהב, וניתן להכין סלטים, כריכים ועוד.
  • משחקי חברה לכל המשפחה – משחקי חברה הם דרך נפלאה לאחר צהריים גדוש בהנאה ופעילות בבית, יש מגוון משחקים המתאימים לילדים בכל הגילים, וכמובן גם להורים, ומשחקי חברה מהווים דרך מצוינת ליצור גיבוש משפחתי ולהעמיק את הקשר בין הילדים להורים. רעיונות למשחקי חברה המתאימים לכל בני המשפחה – עיוור בתנועה, שני שקרים ואמת אחת, אמת או חובה, לכל שאלה תשובה, משחקי פנטומימה וניחוש ועוד.
  • דפי צביעה – ליום חורפי וסגרירי כאשר אי אפשר לצאת החוצה, כדאי לארגן מלאי של דפי צביעה עם טושים ועפרונות צבעוניים. יש עוד הרבה רעיונות לפעילויות יצירתיות בבית עם הילדים, אך פעילות עם דפי צביעה קל לארגן, במיוחד אם יש מדפסת בבית. אפשר לרכוש בחנויות הצעצועים והספרים חוברת עם דפי יצירה, אך יש מאגרים חינמיים באינטרנט והילדים יכולים לבחור את הציור המתאים עבורם, ועליכם רק להדפיס את הדפים.
  • סדרות לצפייה ישירה – כאשר ההורים עסוקים ולא יכולים לשחק או להפעיל את הילדים, תמיד אפשר לבחור סדרות ילדים ונוער לצפייה ישירה, וכך כל הילדים יושבים יחד בסלון מול מסך הטלוויזיה ונהנים מסדרה מקורית ומעניינת המתאימה לגילם. אין כמו צפיית בינג' של סדרות טובות כדי ליהנות מערב חורפי באווירה ביתית נעימה וחמימה, עם תה חם, נשנושים ופופקורן כמובן. אגב, ההורים יכולים לבחור סדרה נוסטלגית שהם מכירים מילדותם, אך לא תמיד הילדים יתחברו לסדרה הוותיקה.

 

 

 

 

בימי החורף הגשומים והסוערים כולם רוצים להישאר בבית, במיוחד עכשיו בצל משבר הקורונה. הבאנו בפניכם 5 רעיונות להפעלת הילדים, אך יש רעיונות רבים נוספים, לדוגמה שעת סיפור, תחרות כוכב נולד בין הילדים וההורים, משחקי קלפים, תחרות שש בש או דמקה וכו'.