דיאטה כוללת תרופה לירידה במשקל – לא לכל אחד

ווגובי

בעוד שחלקנו יכולים לאכול מה שהם רוצים ולא להשמין, חלק מהאנשים יסבלו מהשמנת יתר. ומעבר לכך, ישנם גם אנשים אשר מתמודדים עם בעיות רפואיות שונות אשר עשויות להוביל להשמנה. אם אתם נמנים בין האנשים שמתמודדים עם השמנת יתר, ייתכן שאתם תהיו זכאים לקבל מהרופא מרשם עבור תרופה מהפכנית להורדה במשקל. בואו נכיר אותה. 

רגע לפני שאתם מתייאשים ושוברים את הכלים, אתם חייבים לזכור שהורדה במשקל זה תהליך. וכשאתם מעוניינים להוריד במשקל מסטטוס של השמנת יתר, התהליך הזה יחייב אתכם לגלות התמדה רבה, וכמו גם לאמץ אורח חיים חדש. אנו מדברים על אימוץ של שגרת אימונים ספורטיבית, אימוץ ש תפריט מאוזן קלורית, אימוץ כוחות מנטליים, פיזיים וסובלנות. וכחלק מהאימוץ של שגרת החיים החדשה שלכם, אנו ממליצים לשאול את הרופא שלכם לגבי תרופת ווגובי שקיבלה אישור בארה"ב ב-2021. 

התייאשתם מהניסיונות להוריד במשקל? הכירו את ווגובי 

אם כבר התייאשתם מהניסיונות להוריד במשקל, אנחנו שמחים להציג בפניכם שחקן חדש על המגרש. השחקן הוא תרופת ווגובי שמיוצרת בדנמרק ומאושרת על ידי ארה"ב לשימוש החל משנת 2021. בעוד שהצפי הוא שהתרופה תאושר על ידי משרד הבריאות כבר ממש בקרוב, זה הזמן המושלם להתעניין בה וגם לדבר עליה עם הרופא שלכם. 

בכדי להבין כיצד התרופה הזו עובדת, בעצם צריך לדבר על הורמון בגוף שנקרא GLP-1. הורמון זה מקושר למערכות ומנגנונים אשר הם בעצמם מקושרים לתחושת שובע ורעב. למעשה, הורמון זה הוא איזשהו תוסף סינטטי שהגוף מקבל, אבל מבחינת הגוף, הוא פועל כמו שהוא היה פועל אם ההורמון הזה היה מופרש בצורה טבעית. 

כיצד הורמון GLP-1 עובד ומה הקשר לתרופת ווגובי ? 

בצורתו הטבעית כשהוא מופרש, ההורמון מוביל ליצירת תהליכים בגוף, אשר בסופם – מובילים אצלנו לתחושת שובע. למעשה, תרופת ווגובי עובדת באופן דומה לאופן שבו עובדות תרופות מדכאות תיאבון והאטה של פעולת הקיבה. 

אם אתם מעוניינים לקבל מרשם לתרופת ווגובי שכנראה ממש בקרוב כבר תאושר על ידי משרד הבריאות הישראלי, אתם צריכים להיות חיוביים למספר קריטריונים. האחד הוא, ערך ה-BMI שלכם. אם ערך ה-BMI שלכם הוא פחות מ-30, אתם כנראה לא תהיו זכאים לקבל מרשם ווגובי להורדה במשקל. אבל אם נמצאתם בעלי ערך BMI של 27 ואתם גם סובלים מגורם סיכון כלשהוא (לחץ דם, כולסטרול, מחלות לב, סוכרת ועוד), ייתכן שתהיו זכאים לקבל מרשם ווגובי. 

מה חובה לזכור אם מנסים להוריד במשקל? 

זכרו תמיד, שיחד עם נטילת תרופת ווגובי, אתם תצטרכו גם להקפיד על אימוץ שגרת חיים בריאה יותר. אל תתפשרו על התהליך של ההורדה במשקל, מאחר שהשמנת יתר עשויה לגרום לבעיות בריאותיות לא פשוטות. בסופו של תהליך ההורדה במשקל, אתם תודו לעצמכם על הנחישות וההתמדה.