סדנאות ניקוי רעלים – מה זה ולמי זה יכול להתאים

סדנאות מיצים

אחת הסדנאות הפופולאריות ביותר כיום בקרב צעירים ומבוגרים רבים, הן סדנאות של ניקוי רעלים. אנחנו יכולים למצוא אותן במקומות שונים, בין אם זה בעיר ובין אם זה בטבע, בין אם זה בדרום המדברי ובין אם זה בצפון ובאזורים אחרים. הרבה פעמים הסדנאות הנ"ל מלוות בהרצאות, הפעלות, מפגשים וגם בלא מעט אלמנטים נלווים, רוחניים ואחרים.

סדנאות ניקוי רעלים הפכו להיות מאוד פופולאריות הן בעקבות החיפוש המתמיד אחר החיים הבריאים, והן כאקט של ביקורת על העולם המערבי ותרבות הצריכה. לא במקרה אותן סדנאות נקשרות להיבטים רוחניים שונים, שכן מדובר בתחומים כמעט חופפים, למרות שאין קשר דתי כזה או אחר ביניהם.

לפני שנסביר מה זה בעצם אותן סדנאות, חשוב להבהיר נקודה מהותית. הן לא מתאימות לכל אחד, לא כל אחד יכול להשתלב בהן. בשביל להיכנס לסדנה כזו צריך להבין במה מדובר, במה זה כרוך ולא פחות חשוב, צריך להיות מתאים מבחינה בריאותית, פיזית וכדומה. אנשים שאינם בריאים לא יכולים לעבור את הסדנה הזאת, מאחר וזה יכול לסכן אותם.

מה זה בעצם סדנה לניקוי רעלים

מדובר בסדנה שמטרה לנקות את הגוף שלנו מהרעלים שאנחנו מכניסים לתוכו. כל פריט מזון שאנחנו אוכלים נושא עמו סוג של רעלים מסוימים, בין אם זה מרכיבי מזון, מרכיבי ריסוס ועוד. כל דבר קטן יכול להשפיע על התפקוד שלנו, בהיבט הפיזי ובהיבטים אחרים.

אנחנו לא תמיד נרגיש את זה בבת אחת, אך אם נניח אנחנו נצרוך שומן לאורך זמן, אז סביר להניח שמתישהו אנחנו כבר נרגיש את זה. אנחנו נראה את זה גם במדדים של בדיקות דם וגם אנחנו נרגיש את זה על הגוף שלנו, נראה את זה בצורות שונות.

במסגרת סדנאות לניקוי רעלים אנחנו מנקים את הגוף שלנו מכל מה שאנחנו מכניסים אליו. זה בא לידי ביטוי באמצעות צומים, באמצעות הפסקת אכילה של מזונות מסוימים, צריכה של מיצים טבעיים, ואפילו באמצעות פעילויות פיזיות שונות שנועדו לנקות את הגוף מבפנים באופן מלא.