שייט בהרצליה – להרגיש אירופה במרכז הארץ

שיט בהרצליה

אחת החוויות המיוחדות והנעימות שאפשר לחוות בכל נסיעה לעיר אירופאית קלאסית, זה שייט בנהר. אנחנו מכירים את זה מפריז, אמסטרדם, לונדון וערים אחרות ברחבי היבשת. שם אפשר למצוא נהרות אשר חוצים את העיר וניתן לשוט בהן, ובמקרים אחרים אפשר למצוא חוף ים, ממנו יוצאות ספינות לשייט במרחב.

בישראל, מלבד הירקון, אין נהר שחוצה ערים גדולות באופן משמעותי, אך מצד שני, אנחנו יכולים ליהנות מרצועת חוף מרשימה מצפון לדרום. כמעט בכל אחת מהערים השוכנות לאורך החוף, אפשר ליהנות משייט בים התיכון. בין אם זה במהלך היום ובין אם זה בשעות הלילה.

לשם מה נרצה לצאת לשייט?

אחת הדוגמאות הטובות לכך, הוא שייט בהרצליה. אנחנו יכולים למצוא מקומות אשר משכירים יאכטות במרינה השוכנת לאורך החוף בעיר, ובעזרתן לצאת לשייט בים התיכון, ובמקרים מסוימים אפילו לצאת מהמים הטריטוריאליים של מדינת ישראל אל איזורים רחוקים יותר.

שייט בהרצליה ובכלל, נחשב מזה שנים רבות לאחת הפעילויות הפופולאריות, הן בקרב משפחות, חברים, מקומות עבודה ועוד. הרעיון הוא ליהנות מבילוי מעט שונה, אחר מזה שאנחנו מכירים בדרך כלל. לא עוד מסיבות במועדונים או ארוחות במסעדות, לא עוד אירועים בפארק או במקומות אחרים, אלא בילוי ייחודי ושונה בלב ים. שייט כמו באירופה.

איך בוחרים יאכטה?

על מנת לצאת לשייט, צריך תחילה לבחור יאכטה מתאימה. באופן טבעי הבחירה תשלב בתוכה אלמנטים שונים. כך למשל, צריך להתייחס לשאלה, כמה אנשים אמורים לצאת לשייט, מה המטרה שלו, לאן רוצים להגיע, ומה רוצים שהשייט יכלול. האם זה רק שייט או גם מסיבה או ארוחה. צריך גם להתייחס לשאלה, באילו שעות מתכוונים לצאת לשייט, בשעות היום או הלילה.

מעבר לשאלה כיצד בוחרים יאכטה, יש לבחון שאלות נוספות, למשל, מאיזו חברה יש לשכור אותה, באילו תנאים, באילו עלויות, למשך כמה זמן, ומעל לכל, באיזה יום נכון לצאת לשייט. באופן טבעי, נרצה שזה יהיה ביום נעים שהשייט בו אפשרי ולא מסוכן.

איך מארגנים שייט בצורה נכונה

על מנת ליהנות משייט איכותי ונעים, יש לקבוע תחילה, מועד נוח, בין אם זה מבחינת מזג אוויר ובין אם זה מבחינה זו, שכולם יוכלו להגיע אל האירוע. אין טעם לארגן שייט לחברים או בני משפחה, אם חלק מהנוכחים לא יכולים להגיע אליו.

נקודה אחרת, חיונית לא פחות היא, לארגן שייט שיכיל את כל מה שצריך בשביל שהאירוע יהיה מושלם. בין אם זה אומר אוכל, מוזיקה ופריטים אחרים. צריך לומר שסוג הארגון משתנה על פי סוג השייט וכמות האנשים שאמורים להשתתף בו. יש הבדל בין שייט זוגי, רומנטי, לשייט משפחתי או שייט של מקופם עבודה או משפחה מורחבת. בכל אחד מהמקרים זה יאורגן בצורה שונה.