עורך דין פלילי בתל אביב

כאשר רובנו שומעים את המושג "עבירה פלילית", אנו מקשרים את המושג עם עבירות קשות של רצח, או שימוש וסחר בסמים. אולם, עבירות פליליות יכולות להיות דברים פשוטים כמו זיוף מסמכים, או הטיית בדיקות רפואיות כדי לקבל מענקים מביטוח לאומי. 

לפעמים עובר העבירה אקטיבי אלא פסיבי- כמו בעבירת החזקת חומר תועבה. יש עבירות פליליות שאפשר להסתבך בהם בשוגג. דוגמא נפוצה לעבירה פלילית כזו- היא כאשר עובד זוטר במכולת, מוכר לקטין משקה אלכוהול.

איך כדאי לבחור עורך דין פלילי לצורך ייצוג? 

ישנם עורכי דין פליליים רבים בארץ. יש עורכי דין מנוסים וותיקים בתחום, ושייצגו לקוחות ששמותיהם מוכרים לכל הציבור. לעומת זאת, ישנם עורכי דין פליליים מתחילים. כמובן, שיש פערי מחירים בין עורכי הדין השונים. איך בוחרים עורך דין פלילי בתל אביב? מומלץ קודם להחליט מהו התקציב אותו אנו יכולים להרשות לעצמנו לשלם עבור ייצוג של עורך דין פלילי. 

בשלב הבא, יש לחפש עורכי דין. מומלץ להיכנס לכל אתר של עורך דין, ולראות מהם תחומי ההתמחות הטובים ביותר שלו, ומי הם הלקוחות. אפשר למצוא דוגמאות ייצוג של עורכי הדין הפליליים ב"תקדין". 

לכל עורך דין פלילי- יש תחום התמחות ייחודי.

עורכי דין רבים, מתמחים במספר תחומים. אולם לכל עורך דין, יש את התחום שהוא הכי טוב בו. ולכן, עו"ד פלילי- הוא עורך דין שהוא הכי טוב בתחום הפלילי. אולם זה תחום זה, רחב מאוד. ולכן, כל עורך דין המומחה בתחום הפלילי, טוב בתחום מסוים של עבירות. 

יש עורכי דין שטובים בעבירות פליליות של שוחד והלבנת הון. יש עורכי דין מקצועיים אחרים, שיכולים להציל רוצחים וגנבים מעונש מאסר. ולכן, עליכם לבחור עו"ד פלילי במרכז, שטוב בדיוק בתחום העבירות בו אתם צריכים ייצוג. 

מהו שירות המבחן למבוגרים?

מדינת ישראל, מאפשרת לכל אזרח שנאשם ומורשע בעבירה פלילית- את השירות להשתקם. לשם כך, הקימה מדינת ישראל, את "שירות המבחן" למבוגרים. שיתוף פעולה עם גוף זה, מסייע לנאשם לחסוך לפחות בצורה חלקית את ריצוי עונש המאסר. 

לכן, כאשר עורך דין פלילי מקצועי מייצג נאשם אשר לא עבר עבירה פלילית חמורה, וביצע עבירה פלילית בפעם הראשונה- יסייע עורך הדין לנאשם לקצר את המאסר, ובמקום זה לפעול לפי תכניות השיקום של שירות המבחן. במסגרת תכנית השיקום, מקבל הנאשם טיפולים פסיכולוגיים, סיוע בלימודים מקצועיים, וסיוע תעסוקתי. רשות המבחן, מקיימת מעקב קפדני אחר מעשי הנאשם, כדי לוודא שלא עוסק בפלילים. 

איך מזהים מסמכים מזויפים?

לפעמים, מבצעי העבירה יבצעו מסמכים לפי הצורך שלהם. תוכנות העיצוב הגרפי- מאפשרות לעצב מסמך, באופן שייראה כמסמך אמיתי ומקורי. בדרך זו אפשר לזייף מכתבים, מרשמים פרטיים, וסוגים נוספים של מסמכים. בית המשפט, מחמיר עם נאשם שנתפס מזייף מסמכים. יש לזכור, שמסמך מזויף המוגש לשופט, עלול לגרום עיוות ושיבוש במשפט. תחום חמור בזיוף מסמכים, הוא זיוף דרכונים ותעודות זהות.